Certyfikowany Doradca Laktacyjny Kraków (CDL)

Certyfikat CDL (Certyfikowany Doradca Laktacyjny) to certyfikat umiejętności w pracy położnej rodzinnej.

Położnictwo to mój nie tylko zawód, ale i pasja. Najważniejszą zaś część w mojej pracy zajmuje wsparcie w laktacji. Narodziny dziecka to szczególny czas w życiu rodziny. Wielka radość przeplata się ze zmęczeniem i niepewnością, tym większą gdy dotyczy zachowań dziecka podczas karmienia. Gdy wiele lat temu zdobyłam tytuł dyplomowanej położnej wiedziałam, że zobowiązuje się do ciągłego uaktualnienia wiedzy, do podnoszenia kompetencji.

certyfikowany doradca laktacyjny cdl

Dlaczego Certyfikowany Doradca Laktacyjny?

Położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ to jeden z etapów podnoszenia kwalifikacji. Widząc potrzebę wspierania rodzin, którymi się zajmuję ukończyłam również studia magisterskie w kierunku pedagogika rodziny. Mimo, że z moimi dziećmi przeszłam piękną drogę laktacyjną to wiem, jak trudne mogą być jej początki.

Trudne, często złożone kłopoty związane z karmieniem piersią wymagają jak najszybciej podjętych działań. A przecież problemy w laktacji przy wsparciu profesjonalisty mogą być przejściowe. Wiem, że kobieta potrzebuje w tym czasie nie tylko profesjonalnego ale i życzliwego wsparcia. Umiejętność obserwacji aktu karmienia, diagnostyka jak również trafna terapia to moje zadania na każdej wizycie w domu po porodzie. Na takiej wizycie chcę pomóc odnaleźć Wam radość i zapewnić, że to co robicie dla Waszego dziecka jest najlepsze. Tak też po latach pracy jako położna rodzinna potwierdziłam swoje kwalifikację kończąc kurs „Problemy w laktacji” uzyskując tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego.

Wsparcie w laktacji

Moje wsparcie w laktacji doceniają nie tylko kobiety (i zapewne najedzone brzuszki maluszków) ale i panowie. Spokojny dom gdy wiadomo jak zaradzić problemom to jeden z celów mojej pracy jako Doradcy Laktacyjnego. Przygotowując się do roli Mamy warto ująć w tych przygotowań czas na naukę
laktacji. Możesz to zrobić na wizycie Doradcy Laktacyjnego już w ciąży.

certyfikowany doradca laktacyjny kraków

Problemy w trakcie laktacji

Gdy po porodzie martwi Cię płaczące dziecko, które wydaje Ci się, że ciągle potrzebuje ssania, to również czas na wezwanie Doradcy Laktacyjnego.
Dużym problemem może być i sytuacja gdy z powodu żółtaczki fizjologicznej noworodek jest przy piersi mało aktywny, przysypiający. Jako Doradca Laktacyjny sprawdzę przezskórnie bilirubinometrem poziom zażółcenia i wspólnie ustalimy plan działania przy piersi. Bolesność piersi, problem z uzyskaniem wystarczającej ilości mleka wymaga szybkiego działania. Nie czekaj, że przejdzie samo. Pomoc Doradcy Laktacyjnego u Was w domu pomoże najszybciej rozwiązać ten problem. Dlatego też zachęcam do skorzystania z moje oferty jako Certyfikowany Doradca Laktacyjny Kraków.

Certyfikowany doradca laktacyjny w Krakowie

Głosami rodzin którymi się opiekowałam otrzymałam zaszczytne tytuły „Położna na Medal” „Hipokrates Małopolski” w kategorii najlepsza położna, 3-krotny tytuł Anioła Fundacji Rodzić po Ludzku. To ogromne zobowiązanie do coraz większej pracy nad sobą. Wierzę, że nie tylko moje kwalifikacje ale i serce, które wkładam w prace pomoże Wam znaleźć radość z każdego dnia laktacji.

Lista doradców – Centrum Nauki o Laktacji (kobiety.med.pl)

Zapraszam do kontaktu!


Przedstaw swój problem, wysłucham i zaproponuję dogodną wizytę (w domu lub online)
Po każdej wizycie w ramach kontynuacji pomogę telefonicznie: omówimy postępy w proponowanych zaleceniach.

Lucyna Mirzyńska – Certyfikowany Doradca Laktacyjny Kraków

Wybierz swoją położną

Jako położna rodzinna pomagająca swoim pacjentkom w Krakowie zachęcam wszystkie pacjentki do świadomego wyboru swojej położnej rodzinnej.

Scroll to Top