szkoła rodzenia -edukacja przedporodowa

Szkoła Rodzenia NFZ

Zgodnie ze standardami, finansowane przez NFZ spotkania edukacyjne (szkoła rodzenia NFZ) z położną powinny odbywać się od dwudziestego pierwszego do trzydziestego drugiego tygodnia ciąży – raz w tygodniu, a po trzydziestym drugim tygodniu ciąży aż do porodu – dwa razy w tygodniu.

Istnieje obowiązek prawny, aby lekarz prowadzący ciążę poinformował ciężarną w dwudziestym tygodniu o możliwości spotkań edukacyjnych z położną rodzinną

Cel spotkań szkoły rodzenia

Spotkania te przygotowują do porodu i rodzicielstwa. Udział w nich jest dobrowolny, a poruszane tematy dobiera się indywidualnie, pod kątem potrzeb i oczekiwań ciężarnej.
Według standardów, liczba spotkań i ich częstotliwość daje szerokie możliwości.
Spotkania edukacyjne składają się najczęściej z części teoretycznej i praktycznej.
Część pierwsza to wykład, rozmowa i dyskusja na temat wynikający z potrzeb ciężarnej. Część druga – praktyczna – obejmuje m.in. pokaz naturalnych sposobów radzenia sobie z emocjami, z bólem podczas porodu, ćwiczenia czynności pielęgnacyjnych na fantomie, a także pokaz masażu czy pozycji do karmienia.
Ideą tych spotkań jest to, żeby ciężarna, poza nabyciem wiedzy, nabrała zaufania do położnej.
Cele spotkań prowadzonych w ramach edukacji przedporodowej:

  • kształtowanie umiejętności radzenia sobie z trudnościami i dolegliwościami w okresie ciąży
  • nauka właściwych zachowań niezbędnych podczas porodu
  • odpowiednie przygotowanie domu na przyjęcie noworodka
  • prawidłowa pielęgnacja dziecka
  • sukces laktacyjny.

Oferta spotkań edukacyjnych z położną

Oferuję bezpłatne spotkania edukacyjne dla przyszłych mam, które zdecydowały się skorzystać z moich usług położnej rodzinnej. Moje spotkania przedporodowe są dostępne dla wszystkich ciężarnych, które złożyły deklarację wyboru moich usług, co zapewnia im kompleksowe przygotowanie do porodu i opieki nad noworodkiem.

Szkoła rodzenia z położną 

Edukacja przedporodowa, znana również jako szkoła rodzenia, to gwarancja lepszego przygotowania w ciąży i łatwiejszego startu w macierzyństwo. Dzięki moim spotkaniom możesz zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, które pomogą Ci pewniej i świadomie przejść przez okres ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem. Dzięki kontraktowi z narodowym funduszem zdrowia (NFZ) oferowana przeze mnie szkoła rodzenia NFZ jest refinansowana (bezpłatna).

Spotkania przedporodowe z położną

Spotkania przedporodowe odbywają się w przyjaznym i profesjonalnym otoczeniu mojego gabinetu Położnych Środowiskowo-Rodzinnych, zlokalizowanego w Krakowie przy os. Kolorowe 21. To miejsce, w którym możesz czuć się komfortowo i bezpiecznie, otoczona wsparciem doświadczonych specjalistów.

Dodatkowo oferuję wsparcie poprzez moją dedykowaną grupę dyskusyjną na platformie społecznościowej, która umożliwia wymianę doświadczeń, porady oraz wsparcie emocjonalne. Dzięki temu masz możliwość dzielenia się swoimi obawami, pytaniami i radościami z innymi przyszłymi mamami.

Program edukacji przedporodowej

Mój autorski program edukacyjny jest elastyczny i dostosowywany do indywidualnych potrzeb grupy ciężarnych, co pozwala mi zapewnić kompleksowe przygotowanie do porodu i opieki nad noworodkiem. Dzięki mnie, możesz wejść w macierzyństwo świadoma, pewna siebie i gotowa na wszystkie jego wyzwania.

Zachęcam do kontaktu!

 
 
 
 
 

Wybierz swoją położną

Jako położna rodzinna pomagająca swoim pacjentkom w Krakowie zachęcam wszystkie pacjentki do świadomego wyboru swojej położnej rodzinnej.

Scroll to Top